C-Cup Mai 2017

No. Local Court Team A Team B Result
Date Time
Final 1st Place
46 06-Mai 19:15 1 Dietl-Buchner [1] Schuller-Haas [5] 2-0 (15-10, 26-24)
Final 3rd Place
45 06-Mai 19:15 1 Haas-Mayer [11] Köstler-Leitgeb [2] 0-2 (10-15, 7-15)
Semi-finals
44 06-Mai 18:30 2 Köstler-Leitgeb [2] Schuller-Haas [5] 0-2 (6-15, 12-15)
43 06-Mai 18:30 1 Dietl-Buchner [1] Haas-Mayer [11] 2-0 (15-9, 15-10)
Loser are ranked 5th
42 06-Mai 17:45 2 Zarzycki-Macsek [10] Schuller-Haas [5] 0-2 (11-15, 5-15)
41 06-Mai 17:45 1 Haas-Mayer [11] Plesser-Nemec [6] 2-0 (15-10, 15-10)
Loser are ranked 7th
40 06-Mai 17:00 2 Zarzycki-Macsek [10] Sanchez de la Cerda-Raskin [3] 2-1 (15-11, 8-15, 15-8)
39 06-Mai 17:00 1 Kirkovics-Schrittwieser [7] Haas-Mayer [11] 2
Round 4
38 06-Mai 16:15 2 Plesser-Nemec [6] Köstler-Leitgeb [2] 2
37 06-Mai 16:15 1 Dietl-Buchner [1] Schuller-Haas [5] 2-0 (15-9, 15-13)
Loser are ranked 9th
36 06-Mai 15:30 1 Jäger-Karpf [8] Sanchez de la Cerda-Raskin [3] 0-2 (14-16, 17-19)
35 06-Mai 15:30 2 Puchner-Köstler [12] Zarzycki-Macsek [10] 0-2 (13-15, 9-15)
34 06-Mai 14:45 1 Haas-Mayer [11] Mostböck-Karasek [9] 2-0 (15-10, 15-13)
33 06-Mai 14:45 2 Kirkovics-Schrittwieser [7] Gutleber-Duda [4] 2-1 (15-12, 11-15, 15-12)
Loser are ranked 13th
32 06-Mai 14:00 1 Jäger-Karpf [8] Kamenica-Sladek [17] 2-1 (15-9, 14-16, 15-7)
31 06-Mai 14:00 2 Weiskirchner-Simon [13] Puchner-Köstler [12] 1-2 (15-13, 12-15, 5-15)
30 06-Mai 13:15 1 Haas-Mayer [11] Schnitter-Karpf [14] 2-0 (15-13, 15-10)
29 06-Mai 13:15 2 Schörkhuber-Doppelbauer [16] Kirkovics-Schrittwieser [7] 1-2 (12-15, 15-11, 12-15)
Round 3
28 06-Mai 12:30 1 Zarzycki-Macsek [10] Köstler-Leitgeb [2] 1-2 (15-11, 8-15, 9-15)
27 06-Mai 12:30 2 Sanchez de la Cerda-Raskin [3] Plesser-Nemec [6] 1-2 (15-7, 13-15, 9-15)
26 06-Mai 11:45

1

Schuller-Haas [5] Gutleber-Duda [4] 2-1 (15-13, 12-15, 15-11)
25 06-Mai 11:45 2 Dietl-Buchner [1] Mostböck-Karasek [9] 2-0 (16-14, 16-14)
Loser are ranked 17th
24 06-Mai 11:00 Schmid-Pfaffl [15] Schörkhuber-Doppelbauer [16] 0-2 (7-15, 10-15)
23 06-Mai     Freilos Kirkovics-Schrittwieser [7]  
22 06-Mai     Haas-Mayer [11] Freilos  
21 06-Mai     Freilos Schnitter-Karpf [14]  
20 06-Mai     Weiskirchner-Simon [13] Freilos  
19 06-Mai     Freilos Puchner-Köstler [12]  
18 06-Mai     Jäger-Karpf [8] Freilos   
17 06-Mai     Freilos Kamenica-Sladek [17]  
Round 2
16 06-Mai 09:30  2  Schmid-Pfaffl [15] Köstler-Leitgeb [2] 0-2 (7-15, 10-15)
15 06-Mai 10:30 2 Kirkovics-Schrittwieser [7] Zarzycki-Macsek [10] 0-2 (13-15, 12-15)
14 06-Mai 10:00  1 Haas-Mayer [11] Plesser-Nemec [6] 0-2 (13-15, 11-15)
13 06-Mai 10:00  2 Sanchez de la Cerda-Raskin [3] Schnitter-Karpf [14] 2-0 (15-12, 15-7)
12 06-Mai 09:00 1 Weiskirchner-Simon [13] Gutleber-Duda [4] 0-2 (10-15, 13-15)
11 06-Mai 09:00 2 Schuller-Haas [5] Puchner-Köstler [12] 2-0 (15-9, 15-9)
10 06-Mai 08:30 2 Mostböck-Karasek [9] Jäger-Karpf [8] 2-1 (12-15, 15-11, 15-13)
9 06-Mai 09:30 1 Dietl-Buchner [1] Kamenica-Sladek [17] 2-1 (16-14, 13-15, 15-4)
Round 1
  06-Mai     Freilos Köstler-Leitgeb [2]  
8 06-Mai     Schmid-Pfaffl [15] Freilos  
7 06-Mai     Freilos Zarzycki-Macsek [10]  
  06-Mai     Kirkovics-Schrittwieser [7] Freilos  
  06-Mai     Freilos Plesser-Nemec [6]  
6 06-Mai     Haas-Mayer [11] Freilos  
5 06-Mai     Freilos Schnitter-Karpf [14]  
  06-Mai     Sanchez de la Cerda-Raskin [3] Freilos  
  06-Mai     Freilos Gutleber-Duda [4]  
4 06-Mai     Weiskirchner-Simon [13] Freilos  
3 06-Mai     Freilos Puchner-Köstler [12]  
  06-Mai     Schuller-Haas [5] Freilos  
  06-Mai     Freilos Jäger-Karpf [8]  
2 06-Mai     Mostböck-Karasek [9] Freilos  
1 06-Mai 08:30 1 Schörkhuber-Doppelbauer [16] Kamenica-Sladek [17] 1-2 (15-9, 10-15, 10-15)
  06-Mai     Dietl-Buchner [1] Freilos