B-Cup Light 2016

No. Local Court Team A Team B Result
Date Time
Final 1st Place
46 07-Aug 16:00 1 Winner of Match #43 Winner of Match #44  
Final 3rd Place
45 07-Aug 15:00 1 Loser of Match #43 Loser of Match #44  
Semi-finals
44 07-Aug 13:45 2 Winner of Match #38 Winner of Match #42  
43 07-Aug 13:00 1 Winner of Match #37 Winner of Match #41  
Loser are ranked 5th
42 07-Aug 11:45 2 Winner of Match #40 Loser of Match #37  
41 07-Aug 11:45 1 Winner of Match #39 Loser of Match #38  
Loser are ranked 7th
40 07-Aug 10:45 2 Skrabal/Baldauf [4] Meier/Huber [11]  
39 07-Aug 10:45 1 Braun/Kniendl [10] Dietl/Hübner [6]  
Round 4
38 07-Aug 10:00 2 Kriener/Trummer [3] Pekar/Ziegler [7]  
37 07-Aug 10:00 1 Kattner/Seiser [1] Haidbauer/Rohm [5]  
Loser are ranked 9th
36 06-Aug 18:00 1 Schneller/Jaklin [17] Meier/Huber [11]  
35 06-Aug 18:00 2 Skrabal/Baldauf [4] Kain/Fischer [2]  
34 06-Aug 17:15 1 Dietl/Hübner [6] Cubasch/Cubasch [9]  
33 06-Aug 17:15 2 Braun/Kniendl [10] Jany/Varga [20]  
Loser are ranked 13th
32 06-Aug 16:30 1 Krennmair/Gutsjahr [8] Schneller/Jaklin [17]  
31 06-Aug 16:30 2 Skrabal/Baldauf [4] Reiter/Eder [12]   
30 06-Aug 15:45 1 Dietl/Hübner [6] Wagner/Goldschmied [13]  
29 06-Aug 15:45 2 Köstler/Köstler [16] Braun/Kniendl [10]  
Round 3
28 06-Aug 15:00 1 Pekar/Ziegler [7] Kain/Fischer [2]  
27 06-Aug 15:00 2 Kriener/Trummer [3] Meier/Huber [11]  
26 06-Aug 14:15

1

Haidbauer/Rohm [5] Jany/Varga [20]  
25 06-Aug 14:15 2 Kattner/Seiser [1] Cubasch/Cubasch [9]  
Loser are ranked 17th
24 06-Aug 13:30 1 Wintersteiger/Karpf [15] Köstler/Köstler [16]  
23 06-Aug   2 Seed #24 [24] Braun/Kniendl [10]  
22 06-Aug   1 Dietl/Hübner [6] Seed #21 [21]  
21 06-Aug 13:30 2 Wagner/Goldschmied [13] Kviečinský/Vojkovic [19]  
20 06-Aug 12:45 1 Skrabal/Baldauf [4] Schwinner/Büche [14]  
19 06-Aug   2 Seed #22 [22] Reiter/Eder [12]  
18 06-Aug   1 Krennmair/Gutsjahr [8] Seed #23 [23]  
17 06-Aug 12:45 2 Patuc/Patuc [18] Schneller/Jaklin [17] 0-2 (0-15, 0-15)
Round 2
16 06-Aug 12:00 1 Wintersteiger/Karpf [15] Kain/Fischer [2]  
15 06-Aug 12:00 2 Pekar/Ziegler [7] Braun/Kniendl [10]  
14 06-Aug 11:30 1 Meier/Huber [11] Dietl/Hübner [6]  
13 06-Aug 11:30 2 Kriener/Trummer [3] Kviečinský/Vojkovic [19]  
12 06-Aug 11:00 1 Jany/Varga [20] Skrabal/Baldauf [4]  
11 06-Aug 11:00 2 Haidbauer/Rohm [5] Reiter/Eder [12] 2-0 (1587, 15-11)
10 06-Aug 10:30 1 Cubasch/Cubasch [9] Krennmair/Gutsjahr [8] 2-0 (15-7, 15-13)
9 06-Aug 10:30 2 Kattner/Seiser [1] Schneller/Jaklin [17] 2-0 (15-8, 15-9)
Round 1
  06-Aug     Freilos Kain/Fischer [2]  
8 06-Aug 10:00 1 Wintersteiger/Karpf [15] Patuc/Patuc [18] 2-0 (15-0, 15-0)
7 06-Aug     Seed #23 [23] Braun/Kniendl [10] 0-2 (0-15, 0-15) 
  06-Aug     Pekar/Ziegler [7] Freilos  
  06-Aug     Freilos Dietl/Hübner [6]  
6 06-Aug     Meier/Huber [11] Seed #22 [22] 2-0 (15-0, 15-0)
5 06-Aug 10:00 2 Kviečinský/Vojkovic [19] Schwinner/Büche [14] 2-0 (15-11, 15-13)
  06-Aug     Kriener/Trummer [3] Freilos  
  06-Aug     Freilos Skrabal/Baldauf [4]  
4 06-Aug 09:30 2 Wagner/Goldschmied [13] Jany/Varga [20] 1-2 (11-15, 15-12, 11-15)
3 06-Aug     Seed #21 [21] Reiter/Eder [12] 0-2 (0-15, 0-15)
  06-Aug     Haidbauer/Rohm [5] Freilos  
  06-Aug     Freilos Krennmair/Gutsjahr [8]  
2 06-Aug     Cubasch/Cubasch [9] Seed #24 [24] 2-0 (15-0, 15-0)
1 06-Aug 09:30 1 Köstler/Köstler [16] Schneller/Jaklin [17] 1-2 (14-16, 15-13, 14-16)
  06-Aug     Kattner/Seiser [1] Freilos