Amateur1 Mai 2019

No. Local Court Team A Team B Result
Date Time
Final 1st Place
46 25-Mai 18:30 1 Raskin-Schiller [5] Dietl-Rohm [1] 1-2 (7-15, 18-16, 11-15)
Final 3rd Place
45 25-Mai 18:30 2 Emsenhuber-Tauber [8] Kasan-Pavlovský [10] 1-2 (12-15, 17-15, 6-15)
Semi-finals
44 25-Mai 17:50 2 Kasan-Pavlovský [10] Dietl-Rohm [1] 1-2 (18-16, 13-15, 11-15)
43 25-Mai 17:50 1 Raskin-Schiller [5] Emsenhuber-Tauber [8] 2-0 (17-15, 15-10)
Loser are ranked 5th
42 25-Mai 17:10 2 Mostböck-Postl [2] Dietl-Rohm [1] 1-2 (7-15, 20-18, 4-15)
41 25-Mai 17:10 1 Emsenhuber-Tauber [8] Böhm-Dienst [3] 2-0 (15-12, 16-14)
Loser are ranked 7th
40 25-Mai 16:30 2 Mostböck-Postl [2] Ubl-Leite [16] 2-1 (12-15, 15-12, 15-13)
39 25-Mai 16:30 1 Rudigier-Pfeiffer [4] Emsenhuber-Tauber [8] 0-2 (11-15, 15-17)
Round4
38 25-Mai 15:50 2 Böhm-Dienst [3] Kasan-Pavlovský [10] 1-2 (16-14, 5-15, 8-15)
37 25-Mai 15:50 1 Dietl-Rohm [1] Raskin-Schiller [5] 1-2 (15-13, 13-15, 15-17)
Losers are ranked 9th
36 25-Mai 15:10 2 Ubl-Leite [16] Jirgal-Wojnar [6] 2-0 (15-5, 15-12)
35 25-Mai 15:10 1 Bajcura-Moravčík [12] Mostböck-Postl [2] 0-2 (10-15, 8-15)
34 25-Mai 14:30 2 Karl-Sladek [14] Emsenhuber-Tauber [8] 0-2 (16-18, 13-15)
33 25-Mai 14:30 1 Lechner-Weiskirchner [7] Rudigier-Pfeiffer [4] 1-2 (33-31, 12-15, 12-15)
Losers are ranked 13th
32 25-Mai 13:50 2 Artner-Artner [9] Ubl-Leite [16] 0-2 (8-15, 10-15)
31 25-Mai 13:50 1 Rammesmayer-Vegericht [13] Bajcura-Moravčík [12] 0-2 (6-15, 11-15)
30 25-Mai 13:10 2 Weiß-Weiß [11] Karl-Sladek [14] 1-2 (17-15, 14-16, 10-15)
29 25-Mai 13:10 1 Müllner-Weisskircher [15] Lechner-Weiskirchner [7] 0-2 (15-17, 4-15)
Round 3
28 25-Mai 12:30 2 Kasan-Pavlovský [10] Mostböck-Postl [2] 2-0 (15-10, 15-11)
27 25-Mai 12:30 1 Böhm-Dienst [3] Jirgal-Wojnar [6] 2-0 (19-17, 15-8)
26 25-Mai 11:50 1 Raskin-Schiller [5] Rudigier-Pfeiffer [4] 2-1 (10-15, 15-8, 15-13)
25 25-Mai 11:10 1 Dietl-Rohm [1] Emsenhuber-Tauber [8] 2-0 (15-10, 15-9)
Loser are ranked 17th
24 25-Mai 11:50 2 Müllner-Weisskircher [15] Zelinka-Gschweidl [17] 2-1 (11-15, 15-9, 15-8)
23 Freilos [24] Lechner-Weiskirchner [7] 0-2 (0-15, 0-15)
22 Weiß-Weiß [11] Freilos [21] 2-0 (15-0, 15-0)
21 Freilos [20] Karl-Sladek [14] 0-2 (0-15, 0-15)
20 Rammesmayer-Vegericht [13] Freilos [19] 2-0 (15-0, 15-0)
19 Freilos [22] Bajcura-Moravčík [12] 0-2 (0-15, 0-15)
18 Artner-Artner [9] Freilos [23] 2-0 (15-0, 15-0)
17 Freilos [18] Ubl-Leite [16] 0-2 (0-15, 0-15)
Round 2
16 25-Mai 09:50 2 Müllner-Weisskircher [15] Mostböck-Postl [2] 0-2 (10-15, 11-15)
15 25-Mai 11:10 2 Lechner-Weiskirchner [7] Kasan-Pavlovský [10] 0-2 (14-16, 11-15)
14 25-Mai 10:30 1 Weiß-Weiß [11] Jirgal-Wojnar [6] 1-2 (15-10, 8-15, 8-15)
13 25-Mai 10:30 2 Böhm-Dienst [3] Karl-Sladek [14] 2-0 (15-13, 15-9)
12 25-Mai 09:10 2 Rammesmayer-Vegericht [13] Rudigier-Pfeiffer [4] 0-2 (15-17, 12-15)
11 25-Mai 09:10 1 Raskin-Schiller [5] Bajcura-Moravčík [12] 2-1 (15-12, 13-15, 15-8)
10 25-Mai 08:30 2 Artner-Artner [9] Emsenhuber-Tauber [8] 1-2 (16-14, 7-15, 3-15)
9 25-Mai 09:50 1 Dietl-Rohm [1] Ubl-Leite [16] 2-0 (15-6, 15-10)
Round 1
8 Müllner-Weisskircher [15] Freilos [18] 2-0 (15-0, 15-0)
7 Kasan-Pavlovský [10] Freilos [23] 2-0 (15-0, 15-0)
6 Weiß-Weiß [11] Freilos [22] 2-0 (15-0, 15-0)
5 Karl-Sladek [14] Freilos [19] 2-0 (15-0, 15-0)
4 Rammesmayer-Vegericht [13] Freilos [20] 2-0 (15-0, 15-0)
3 Bajcura-Moravčík [12] Freilos [21] 2-0 (15-0, 15-0)
2 Artner-Artner [9] Freilos [24] 2-0 (15-0, 15-0)
1 25-Mai 08:30 1 Ubl-Leite [16] Zelinka-Gschweidl [17] 2-0 (15-11, 15-6)


Rang Team
1. Dietl-Rohm [1]
2. Raskin-Schiller [5]
3. Kasan-Pavlovský [10]
4. Emsenhuber-Tauber [8]
5. Böhm-Dienst [3]
5. Mostböck-Postl [2]
7. Rudigier-Pfeiffer [4]
7. Ubl-Leite [16]
9. Lechner-Weiskirchner [7]
9. Karl-Sladek [14]
9. Bajcura-Moravčík [12]
9. Jirgal-Wojnar [6]
13. Müllner-Weisskircher [15]
13. Weiß-Weiß [11]
13. Rammesmayer-Vegericht [13]
13. Artner-Artner [9]
17. Zelinka-Gschweidl [17]
17. Freilos [24]
17. Freilos [21]
17. Freilos [20]
17. Freilos [19]
17. Freilos [22]
17. Freilos [23]
17. Freilos [18]